Nha Trang

Vietnam’ın Antalya’sına hoş geldiniz…

Nha Trang Vietnam’da deniz tatili denince akla ilk gelen yer. Hem ulusal hem de uluslararası ziyaretçi sayısı fazla olan bu şehrin turizm altyapısı da diğer şehirlere oranla gelişmiş diyebiliriz. Ayrıca neredeyse her restoranda önümüze Rusça menü konduğu için anladık ki buranın Rus turist sayısı oldukça fazla.  Kısaca Nha Trang bildiğiniz Vietnam’ın Antalya’sı. Biz de yoğun programımızda burada bir es verip biraz dinlenmek istedik.

Aslında çok uygun bir zamanda gitmediğimiz için hava, deniz için çok uygun değildi. İlk gün tamamen dalgalarla mücadele şeklinde geçmişti fakat üstümüze gelen 1-2 metrelik dalgaları aşabildik ve kıyıdan 10 metre kadar uzaklaşabildikten sonra fena olmayan bir denizde yüzme şansını yakaladık. Biraz deniz sefasından sonra şehri turlamaya başladık. Fransızlardan kalma katedrali dışarıdan gördük ve otelimize dönüp biraz dinlenmeyi tercih ettik.

Nha Trang’de tek gecemiz vardı; önce biraz şehri turladıktan ve gece pazarında alışverişten sonra, biraz internet biraz da sezgisel güdülerimizi kullanarak sahildeki Louisiane Brewhouse’u keşfettik. Keşfettik diyoruz çünkü inanılmaz keyif aldığımız bir yer oldu. Burası isminden de anlaşılacağı üzere bira üretim yeri. Fakat mutfağı ve içecek menüsü de gerçekten çok çeşitli, kendi üretimi olan içkileri de menülerine koymuşlar. En cezbedici yanı ise bizim için canlı bir müzik grubunun performansı idi. Nha Trang’de geçirdiğimiz bu tek gece bizim için unutulmazdı.

 

Ertesi gün ise hava biraz daha iyi haldeydi. Biz de kahvaltıdan hemen sonra denize gitmek için yola koyulmuştuk ki önünde maymun olan bir kafe dikkatimizi  çekti. Biz de dayanamayıp içeri oturduk. Cesaretimizi toplayınca ve sıra bitince maymun ile oynamaya başladık.

Daha sonra normal bir şekilde denizde vakit geçirdikten sonra artık akşam üzeri Saigon’a gidecek tren yolculuğuna hazırlanmak için otelimizin yolunu tuttuk.

Nha Trang’da gezilecek bir çok yeri es geçtik. Bunların başlıcaları Po Nagar Kuleleri, Ulusal Okyanus Müzesi (Akvaryum), Vinpearl Eğlence Merkezi ve Long Son Pagoda. Buna benzer yapıları daha önceden zaten görmüş olmamız sebebiyle bunlara vakit ayırmayı çok istemedik. Zaten buradaki esas amacımız dinlenmekti.

IMG_4123

Nha Trang” için bir yorum

  1. Geri bildirim: Vietnam Gezi Rehberi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close